به ملت كورد توهين نكنيد، به آئينه خود بنگريد!!!

0
153
  به ملت كورد توهين نكنيد، به آئينه خود بنگريد!!!
مسلماً طبق قاعده وقوانين حقوق بشري در جهان ، توهين به هر 
نژاد وآيين و فرهنگ ومذهب هر انساني خلاف قوانين بين المللي و حقوق بشري است .
اما متاسفانه در صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران بيش از چهل سال به ملت ها و مذاهب داخل ايران توهين ميكند از تريبون هاي ائمه جمعه گرفته شده  كه به بزرگان اهل سنت توهين ميكنند تا  صداسينماي آن ،از توهين روزنامه يارالثارت به هنرمندان تا خبرگزاري فارس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي چون با اختلاف افكني بين ملل داخل ايران بر حكمرانيش بيشتر مي افزايد وفرمانده تمامي اين اختلافات وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
به تازگي دربرنامه نوروزسال ٩٦
استفاده از شال کردی که در زبان کردی به آن لچک گفته به  می‌شود، در برنامه تلویزیونی کلاه قرمزی
كه زنان را خَر و لباس كوردي  رابر اين عروسك پوشانده اند خشم صدها كورد را در پي داشته است.
اين بار اول نيست كه به ملت هاي اسير شده در چنگال حكومت
 ولايت فقيه ، توهين ميشود.
در اسفند سال گذشته به لر ها و بختياري ها در برنامه (خوشا شيراز)لرهاي بختياري ومردم ممسني را (دزد) خوانده بود و به آنهاتوهين شده بود . 
پیشتر نیز استفاده از برس توالت به جای مسواک در برنامه فتیله اعتراض گسترده تُرک‌ها را به دنبال داشت و به توقف موقت این برنامه منتهی شد. سریال  سرزمین کهن نیز در سال ۹۲ اعتراض گسترده لرها را برانگیخت و به دنبال این اعتراض‌ها پخش این سریال متوقف شد.
گروهی از فعالان کرد نیز در واکنش به این برنامه تلویزیونی یک کمپین مجازی با عنوان «نه به توهین به لباس کردی» راه‌اندازی کردند كه هزاران نفر به عضویت آن درآمدند.
لذا ما از تمامي جوامعه حقوق بشري وفعالان سياسي خواستاريم كه نسبت به توهين هاي صدا وسينماي جمهوري اسلامي چه در داخل ايران وچه خارج از ايران  واكنش جدي رااز خود نشان دهند واز صدا وسينما هم خواستاريم كه از اين طبقات اجتماعي وحقير نمودن ملت كورد و ساير ملل ها معذرت خواهي نمايد.
چراكه توهين به يك ملت يعني توهين به همه ملت ايران از جمله  لرها وترك هاوآذري ها وبلوچ ها و عرب هاو كوردها وسايرين….
نه به توهين به هيچ لباسي
نويسنده :احسان فتاحي

ehsan-fatahi-337x600

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here