یارسان ستیزی توسط رژیم ایران و مراجع دست نشانده اش و ملا اسماعیل سوسەیی :

0
224

آیین یارسان که ریشه در تمدن و تاریخ کوردها دارد  که قرن ها قبل بنا نهاده شده است ، اکنون بیش از چندین میلیون پیرو در سراسر جهان دارد که بیشترین جمعیت آن در روژ هلات کوردستان (واقع در ایران) و باشور کوردستان (واقع در عراق) نمونه‌ی کوچکی از کل نوع بشر است. که متاسفانه همیشه مورد بی مهری و توهین و تبعیض از جانب اسلام گرایان بوده اند. روزی نیست که خبر ، گزارش ، فیلم و یا تصویری مبنی بر آزار و اذیت پیروان دیانت یارسان ، توسط رسانه ها و گزارشگران – مستقل و حکومتی – از داخل ایران و … مخابره نشود . عمق کینه و بدبینی رژیم اسلامی ایران  نسبت به جامعه یارسان  به حدی است که حتی با وجود آنکه اعمال و رفتارهای خشن رژیم در مورد پیروان دیانت یارسان پیامدهای زیان باری برای رژیم دربر داشته و رسوایی ها در عرصه جهانی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است اما همچنان شاهد افزایش فشارها  و توهین بر یارسان می باشیم و هر روز قوانین و احکام جدیدی برای سرکوب هر چه بیشتر این اقلیت مذهبی تصویب و با حدّت زیاد اجرا میشود

در حالیکه سایر اقلیت های مذهبی در نظام شیعی ایران به صورت نیم بند به رسمیت شناخته شده اند و در مجلس اسلامی رژیم دارای کرسی و نماینده هستند ،یارسانیان  اما ” نجس ” به حساب می آیند و به شدت مورد طرد و سرکوب قرار دارند.
در کشور ایران که تحت سلطه حاکمان اسلامی می باشد از 30 ماده اعلامیه جهانی حقوق بشر ، دقیقا 29 ماده از این میثاق جهانی درمورد پیروان دیانت یارسان نقض آشکار شده و حقوق اساسی و اولیه ایی که در این بیست و نه ماده برای همه انسانها در نظر گرفته شده است تماما در مورد یارسانیان نادیده انگاشته میشود. جای تاسف و شرم بسیار است که یارسانیان در ایران ِ تحت حاکمیت متعصبین دینی ، فقط برخوردار ازحق ! تبعید و ترک ِ وطن ( پناهندگی ) مندرج در ماده 14 اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند

اما جدا از این ها این بار جدیدا یارسان ستیزی توسط دو شخص دینی یکی توسط علما سنی مذهب در کوردستان عراق توسط ملا اسماعیل سوسەیی در خاک اجدادی یارسانیان یعنی کوردستان صورت گرفته است که یارسانیان(کاکه ای ها) را منافق نامیده است که به مراتب جای تاسف دارد این توهین در خاک کوردستان صورت گرفته است

mkarm shirazimela esmail sosai

این شخص با این افکار فقط سعی در نابودی یارسانیان و توهین به انان را ندارند بلکه قصد توهین و نابودی تمام کوردها را دارند زیرا یارسانیان وارث و ترویج فرهنگ و تمدن اصیل کوردها هستند از این رو یارسانی ها رو نشانه گرفته اند .

و هدف این ملا در واقع تبلیغ و ترویج داعش است و میخواهند اشخاصی را به جامعه کوردستان هدیه بدهند  همانند همان کورد سنی مذهب که سر 3 تن از برادران پیشمرگ را برید.

و اما توهین دیگری توسط علما شیعه رژیم ایران  ایت الله مکارم شیرازی که از مراجع تقلید شیعه هست با صدور فتوایی مسلمانان را از خوردن غذاهای یارسانیان منع کرده است . انها را نجس خوانده اند  .

خالی از لطف نیست نظر چند تن دیگر از مراجع تشیع در مورد یارسانیان را بدانید:

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی : فرقه مذکوره منحرفند و معاشرت با آنها مضر است مگر برای کسی که احتمال عقلائی بدهد که در معاشرت ها می تواند آنها را هدایت نماید و در هر حال اگر حضرت امیرالمومنین را واقعا خدا بدانند مشرک و نجسند و ازدواج با آنها باطل است .

حضرت آیت الله فاضل لنکرانی ره : اگر حضرت امیر (ع) را خدا بدانند یا منکر یکی از ضروریات دین شوند نجس می‌باشند و الا محکوم به اسلام و طهارت می باشند .

حضرت آیت الله بهجت ره : محکوم به نجاست اند .

حضرت آیت الله سیستانی : اگر منکر ضروریات دین نباشند محکوم به طهارتند ولی به هر حال از فرقه ضاله هستند

به امید ازادی اندیشه ها

مجتبي فرضي (فه‌ریاد کەواڵی)

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here