مختصری از زندگی نامە سید حسن میر بانیارانی

0
183

سید حسن میری در سال 1297هجری شمسی در روستای بانیاران از توابع بخش گهواره ودر شهرستان دالاهو استان کرمانشاه ایران در خانواده ای هفت نفره دیده به جهان گشود.

سید حسن میری را بایستی از چهره های سر شناس منطقه دانست، او در زمانی که اندک مردم کمی در منطقه دارای سواد خواندن و نوشتن بودند به کسب علم و دانش پرداخت و دارای سواد خواندن و نوشتن در ان زمان گردید.

وی ابتدا اموزشهای خود را زیر نظر پدر بزرگوارش سید سلمان میری که او نیز از بزرگان دین یارسان بود شروع کرد سپس زیر نظر سه استاد دیگر از جمله استاد ملا صدرا قدمی شروع به اموختن و کسب علم کرد.

از جمله توانا ئیهای سید حسن ذهن خوانی ، قدرت شفا بخشی بخصوص شفای بیماران روحی وروانی بود که او را زبان زد خاص و عام کرد.

سید در سن 17 سالگی بنا به مصلحت پدر و بزرگان خانواده با دختری بنام سیده جیران وصلت نمود که ثمره آن 9 فرزند دختر و پسر میباشد.

مسئولیتهای زندگی شخصی او هیچگاه مانع از خدمتگذاری و کمک به مردم نشد و خدمت به همنوعان خود را جز وظایف اصلی خود می دانست و تا زمانی که در قید حیات بود لحظه ای در انجام وظایف خود و کمک به مردم کوتاهی نکرد.

سید حسن میری در سال 1364 دیده از جهان فرو بست ولی نام وی هیچگاه از خاطر کسانی که از دور و نزدیک او را میشناختند فراموش نشد.

یاد ونامش همیشه جاوودان .

عکس و محل تولد و مکان زندگی سید حسن میری .

said hasan mirبانیاران سید حسن میری

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here