تشدید فشار بر یونس آقایان شهروند یارسانی

0
169

“یونس آقایان” زندانی سیاسی که پیشتر از زندان زنجان به زندان مهاباد منتقل شده بود، مورد تهدید قرار گرفت که می‌بایستی در جهت شناسایی بیشتر افراد در داخل زندان با مسئولین زندان همکاری کند.

بنا به گزارش منتشره،یونس آقایان شهروند یارسانی آذری‌زبان در زندان مهاباد مورد تهدید قرار گرفته است که باید جهت شناسایی و اخذ اطلاعات زندانیان با مسئولین زندان و اداره‌ی اطلاعات همکاری کند.یک منبع مطلع از زندان مهابادگفت: یونس آقایان این درخواست را رد کرده و بعد از آن تهدید شده است که از ملاقات با خانواده محروم خواهد شد.

یونس آقایان فرزند ایوب از پیروان آیین یاری “یارسانان” اهل شهرستان میاندوآب در سال ۸۴ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود.روز چهارشنبه سی‌ویکم خردادماه ساعت ۶ صبح، این زندانی سیاسی محکوم به اعدام توسط مامورین یگان ویژه زندان از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه خارج و بعدها معلوم شد که به زنجان منتقل شده است.

بعد از انتقال به زندان زنجان، حکم وی از اعدام به حبس ابد کاهش یافت.در ارتباط با همین پرونده یک نفر دیگر در سال ۱۳۸۵ اعدام و دو نفر دیگر نیز هر کدام به تحمل سیزده سال زندان محکوم شده‌اند.این چهار شهروند اهل میاندوآب به اتهام درگیری با نیروهای وابسته به حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بودند.س.ئا.رyones agayan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here