برگزاری تجمع اعتراضی شهروندان کرماشان

0
266

فرات: شمار زیادی از شهروندان شهرهای کرماشان, صحنه, اسلام‌آباد و حومه امروز, یکشنبه 9 ژوئن 2013 در کنار پیروان آیین یارسان و سازمان‌های حقوق بشری در کرماشان در اعتراض به توهین به آیین یارسان و تبعیض دینی دست به راهپیمایی دموکراتیک زدند.

گزارشگر خبرگزاری فرات گفت امروز یکشنبه هزاران نفر از شهر کرماشان و شهرستان‌های تابعه آن بویژه شهر صحنه وپیروان یارسان دست به تجمع اعتراضی زدند و راهپیمایان پلاکارد‌هایی با عنوان «سکوت جایز نیست, ما جامعه یارسان خواهان حق شهروندی برابر مانند سایر هموطنان خود هستیم و دیگر بست است توهین را نمی‌پذیریم» حمل کردند.

شهروندان در اعتراض به توهین به پیروان آیین یارسان بویژه در همدان خشم خود را از عملکرد دولت ایران ابراز داشتند. پیروان آیین یارسان جملاتی از کتاب «سرانجام» کتاب مقدس یارسان‌ها را برروی پلاکاردهایی نوشته و حمل کردند.

راهپیمایان توهین به آیین یارسان و پیروان آن را قویا محکوم ساختند و خواهان آزادی هرچه زودتر «مهرداد رحمانی» شدند. رحمانی تنها شخصی بود که در حین خودسوزی دو پیرو آیین یارسان در همدان از آنها فیلمبرداری کرده بود که توسط اداره اطلاعات بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

گفتنی است که سطح شهر کرماشان بشدت ملیتاریزه و امنیتی شده است.

راهپیمایان امروز خواستار شفاف‌سازی مسئله توهین به آیین یارسان و مجازات آنها شدند. این درحالی است که مسئولین رژیم در کرماشان و صحنه تعهد داده‌اند که تا یک ماه دیگر عاملین توهین به یارسان‌ها را مجازات نمایند.

امروز هم معاون استانداری کرماشان در جمع راهپیمایان سخنرانی کرده و خواست با این تعهدات دروغین خود آتش خشم راهپیمایان معترض را فرونشاند.

راهپیمایی امروز در پی فراخوان فعالان یارسان برگزار شد و این تجمع شکست طلسم ترس از رژیم ایران بحساب می‌آید و نشان از اراده مردمی برای ایجاد هرگونه تغییر است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here